TV Ledleri Neden Yanar? 3 Sebep

TV Ledleri Neden Yanar

Zaman zaman çeşitli sebeplerden ötürü tv ledleri arıza verebilmektedir. TV Ledleri Neden Yanar? 3 Sebep olarak sizlere bahsedeceğiz. Kimi zaman bu durum kullanıcıdan kaynaklı olsada çoğu zaman teknik anlamda arızalar oluşabilir. TV parçalarında herhangi bir sorun olması halinde kısmı seyretme imkanı verirken, bazı durumlarda da ekran tamamen gidebilmektedir.

Led teknolojisine sahip tüm cihazlarda ledlerde sorun oluştuğunda TV Ledleri Neden Yanar? araştırmasına başlamaktadır. Kocaeli tv servisi olarak tamamen uzman kişilerden oluşan kadromuz ile sizlere en doğru hizmetleri vermekteyiz. Tv ledlerinde olabilecek bütün arızalarda genelde teknik destek almanız gerekmekte ve firmamız aynı gün destek vermektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve led değişimi için 0543 332 32 34 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

TV Ledleri Neden Bozulur?

TV’de kullanılan LED’ler renklendirilmiş ve izleyen kullanıcıların gözüne uygun hale getirilmiştir. Bazı durumlarda ledlerin bozulmasına ya da zamanla farklı arızalar ortaya çıkarmasına sebep olmaktadır. Tasarruf için son dönemde üretilen tvlerde tercih edilen led teknolojisi, televizyon dışında HID, Lamba ve diğer aydınlatma sektörlerinde de kullanabilir.

Bu arızalar kimi markalarda kronik sorun iken bazı markalarda oldukça uzun kullanım sonucunda ortaya çıkmaktadır. Kullanım durumu, televizyonun kalitesi ve kullanılan malzeme de yine televizyonunuzun ömrünü belirlemektedir. Ledlerin bozulma sebebi ise şu şekildedir;

TV Ledleri Neden Bozulur?

1 – Kalitesiz Led Kullanımı

Led kalitesi oldukça önemli olmakta ve kullandığınız cihazların markasına göre kalite değişmektedir. Ömrü çabuk dolan kalitesiz parçalar ile ledlerin döşenmesi sizlere oldukça kısa sürede arızaya sebep vermektedir. TV Ledleri bozulma durumu en çok karşılaşılan durum kalitesiz ve ömrü çabuk dolan parçalar kullanılmasıdır. LED tek bir parçadan değil de birkaç farklı nedenden oluşur. Bu sebeple de bu parçalardan birinin bozulması tüm ledlerin düzgün çalışmamasına neden olabilir.

Işık yangaları, ısı emiciler ve güç kaynakları LED sisteminin başlıca parçalarıdır. Bazı marka TV üretim yaparken kalitesiz led ve bileşenlerini kullanmaktadır. TV alırken mutlaka kullanılan malzemelerin kalitesi kontrol edilmeli veya garantisi olan kaliteli firmalardan alım yapılmalıdır. Kalitesiz olan parçalar daima cihazlara zarar verecektir.

Kalitesiz Led Kullanımı

2 – Yüksek Sıcaklıklar

TV donanım kısmına hava akışının doğru bir şekilde ayarlanmaması halinde, cihaz içindeki sıcaklık artar. Bu sıcaklık değerlerinin artması led ve bileşenlerinin zarar görmesine sebep oalcaktır. Ayrıca TV’nin hava akışı iyi olsa da TV’yi yerleştirdiğiniz ünitenin hava akışını kesmesi halinde yine aynı sorun yaşanabilir. Bu sebeple cihaz hava kanallarını kapatmamalısınız.

Yüksek Sıcaklıklar

3 – Sahte Led Lamba Kullanımı

Çin malı test edilmemiş ya da sertifikası olmayan ledler kullanılması halinde kısa sürede TV’de ekran sorunları meydana gelir. LED lambalarda en önemli detaylardan birisi Design Lights Consortium yani DLC yeterliliğine sahip sertifika olması gerekmektedir. Kocaeli tv servis firmamız tarafından her çeşit marka da led değişimleri yapılmaktadır. Kullanmış olduğunuz tv Philips, Lg, Samsung, Vestel, Arçelik, Profilo, Grundig, Beko, Sharp, Sony, Sunny, TLC, Regal, Hi-Level, Axen, Awox dahil her marka da hizmet veriyoruz.

Tv Servis & Tamir

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
İzmit Samsung Tv Servisi
Next reading
Led TV Arızası – Lcd Tv Arızası Nedeni ve 4 Çözümü
Servis AraWhatsApp Yaz