TV Ekran Neden Siyah Olur? 3 Etken Sebep Siyah Ekran Çözümü

TV Ekran Neden Siyah Olur

Televizyon cihazlarında siyah ekran problemi hemen her markada oluşabilecek arızalardır. TV ekran neden siyah olur? 3 etken sebep olarak bu durumla karşılaşılabilmekte ve arızanın nedenlerinden bahsedeceğiz. Televizyonlarda ortaya çıkan siyah ekran sorunları genelde led, kart gibi teknik parçalardan oluşabilmektedir. Fakat bazı durumlarda tv siyah ekran sorunları oluşmasının oldukça basit nedenleri olabilmektedir.

Evde olduğumuz sürelerde oldukça fazla televizyon karşısında vakit geçiriyoruz. Her elektronik eşyada olduğu gibi televizyon arızaları da çeşitli sebeplerden olabilmekte ve karşımıza çıkmaktadır. Kocaeli tv servis firmamız bugüne kadar yüzlerce servis & tamir tecrübesi ederek neden arızaların oluştuğunu tespit etmiştir. Genelde parça kaynaklı olan ekran siyah olma sorunların iç teknik malzemeler haricinde dışarıdan müdahale ile de sorun giderilebilmektedir. TV ekran neden siyah olur sorunları için 3 ayrı etkenden bahsedeceğiz.

1. Tv Ekranı Siyah Olduysa Kablolara Bakın

Televizyon ekranı siyah olmasının sebebi kablo kaynaklı olabilmektedir. Temizlik yaparken yada zamanla gevşemesinden ötürü kablolar yuvasından çıkabilir ve tv ekranı siyah olarak kalır. Tv elektrik kablosu, lnb kablosu, scart kablosu, hdmi kablosu, anten kablosu gibi bir çok kablo girişleri bulunmakta ve bu kablolar arasından kullandıklarınız hangisi ise tv girişi ve diğeri ucunun giriş yerlerini kontrol ederek çıkan var ise yerine takabilirsiniz.

Tv Ekranı Siyah Olduysa Kablolara Bakın

2. Tv Ekranı Siyah Olduysa Uyku Modu

Bir diğer TV ekran neden siyah olma etkeni ise cihazlarda uyku modunun açılmasıdır. Çocuk kilidi yada enerji tasarrufu olarak da bilinen bu mod genelde uyku modu olarak geçmektedir. Sizlerin haberi olmadan evdeki bireylerden birisi bu modu açmış yada çocukların oynaması ile açılmış olması muhtemeldir. Kimi cihazlarda uyku modu devreye girdiğinde kumanda yardımı ile televizyon açılamaz. İlk olarak yapacağınız televizyon elektrik fişini çekerek bir kaç saniye sonra tekrar takmanız olacaktır. Ardından tv açıldıktan sonra ayarlar sekmesinden bu modu off durumuna getirebilirsiniz.

3. Parça Kaynaklı Tv Ekranı Siyah Olması

Marka fark etmeksizin tüm tv cihazlarında siyah ekran problemi ile karşılaşmaktayız. Bu arıza işlemi tv cihazlarında şayet parça kaynaklı ise belirli bir masraf çıkacaktır. Televizyon içerisinde bozulan parçaların sebebi malzeme kalitesi yada zamanla kullanımdan kaynaklı olabilmektedir. Zamanla aşınan bu parçalar arızaya geçebilir ve TV ekran neden siyah olur? sorunu ortaya çıkar. Televizyonlarda oluşacak siyah ekran sorunları tamir edilebilir bir sorun olmakta ve tv tamiri hizmeti veren firmalar tarafından hizmet alabilirsiniz.

Tv Servis & Tamir

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Körfez Samsung Tv Servisi & Yakın Televizyon Tamircisi
Next reading
Darıca Arçelik Tv Servisi En Yakın Televizyon Tamircisi 7/24 Servis
Servis AraWhatsApp Yaz