Televizyonun Rengi Gitti Ne Yapmalıyım? 4 İşlem

Televizyonun Rengi Gitti Ne Yapmalıyım

Yeni yada eski televizyonlarda karşılaşabileceğiniz renk problemleri olabilmektedir. Televizyonun rengi gitti ne yapmalıyım? 4 İşlem olarak yapılacaklardan bahsedeceğiz ve makale sonunda umuyoruzki cihazınız düzelecektir. Marka yada model fark etmeksizin televizyonlarda çeşitli arızalar olabilmektedir. Bu arızalar genelde zamanla kullanım ömründen kaynaklı olsada kimi yeni olan cihazlarda da malzeme kalitesizliğinden karşılaştığımız olmaktadır.

Kocaeli tv servis firması bölgemizde uzun yıllardır faaliyet göstermekte ve bu tarz arızaların hızlı bir şekilde aksiyon alarak çözülmesi sağlanmaktadır. Her marka televizyonda karşılaşılabilecek olan renk arızası parça sorunlarından, ayarların değişmesi ve fabrika ayarlarına dönmesi gibi durumlardan etkilenmektedir. Tv tamiri için araştırma yapmadan önce 4 işlemde yapılacaklarınızı belirterek sizlere çözüm için önerilerde bulunacağız.

1) Televizyonun Rengi Gitti İse Kablolara Bakın

İlk olarak televizyonunuzda yayın var fakat renklerde sorun varsa gevşemiş kablolar sebebiyet verebilmektedir. Anten den gelen lnb kablosu tv tarafından yada anten üzerinden tam çıkmasada hafif gevşeme durumunda bile yayının rengini bozmaktadır. Televizyon renk sorunu ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken kabloları kontrol ederek tam yuvalarına oturmasını sağlamanız gerekmektedir.

Televizyonun Rengi Gitti İse Kablolara Bakın

2) Televizyonun Rengi Gitti İse Ayaları Kontrol Edin

Televizyonlarda kimi zaman parçalar kendini korumaya alır. Genellikle birden elektrik kesintisinde ortaya çıkan bu durum karşılığında fabrika ayarlarına geri dönmüş olur ve renk, Kontrast(tamamlayıcı renk) ayarları sıfırlanabilir. Kablo kontrolü yapıldıktan sonra televizyon ayarları > görüntü ayarları > renk ayarları sekmesinden düzeltmeniz gerekmektedir. Renk ayarlarını kaydettikten sonra cihazınızın yayını düzelecektir. Renk ayarlarını yaptıktan sonra mutlaka kaydet butonuna basmayı unutmayınız.

Televizyonun Rengi Gitti İse Ayaları Kontrol Edin

3) Televizyonun Rengi Gitti İse Kanaldan Olabilir

Yayın esnasında rengin gitmesi yada televizyonu yeni açtığınızda ekrana gelen kanalın yayınında sorun olabilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda mutlaka diğer kanallara geçebilir, internet bağlantısı varsa uygulamalara girebilir yada bir usb takarak kontrol sağlayabilirsiniz. Şayet sorun yok ise o kanalda problem olabilir. Fakat düzelmediği taktirde bir üst başlıkta bahsettiğimiz ayarlardan renkleri yükseltmeyi deneyiniz.

4) Televizyonun Rengi Gitti İse Fabrika Ayarlarına Dönün

Genelde çocuklu ailelerin en çok televizyonlar karşısında vakit geçirdiği bilinmektedir. Çocukların kumandaya rastgele basması sonucu televizyon ayarlarında bir çok değişiklik yapıldığı defalarca tespit edilmiştir. Yukarıda saydığımız 3 işlemi de yerine getirdikten sonra sorun çözülmedi ve Televizyonun rengi gitti ne yapmalıyım, araştırmaya devam ediyorsanız cihazınızda fabrika ayarlarına dön sekmesine tıklayın ve cihazınızı sıfırlayın.

Bir çok sebepten olabilecek televizyon renginin gitmesi yukarıda saydığımız 4 işlemi ayrı ayrı deneyerek çözülmesini sağlayabilirsiniz. Şayet sorun ortadan kalmıyor ve hala devam ediyorsa cihazınızda muhtemelen parça kaynaklı bir sorun olmakta ve uzman bir destek almanız gerekmektedir. Yakın televizyon tamircisi ile bağlantı kurabilir ve ekiplerimizin hızla adresinize gelerek müdahaleyi yapmasını sağlayabilirsiniz.

Tv Servis & Tamir

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Çayırova Philips Yetkili Servisi
Next reading
Körfez Samsung Tv Servisi & Yakın Televizyon Tamircisi
Servis AraWhatsApp Yaz