Televizyon Açılmıyor Ne Yapmalıyım 5 Adım

Televizyon Açılmıyor Ne Yapmalıyım

Ailemiz ile karşısında vakit geçirdiğimiz tv cihazları arıza durumları oluşabilmektedir. Televizyon açılmıyor ne yapmalıyım 5 Adım, tek bir sebebi olmayıp bir çok nedenden ötürü tv cihazları açılmayabilir. Evde bulunduğumuz sürede en çok televizyon izleyerek vakit geçiriyoruz. Bu cihazların arızalanması durumunda hızla bir aksiyon alarak kısa sürede cihazlarınızı tamir ediyoruz.

Televizyon açılmıyor ne yapmalıyım diyorsanız öncelik olarak cihazınıza elektrik geldiğinden emin olmalısınız. Kocaeli tv servis olarak bir çok defa karşılaştığımız durum prizlerin arızalı olmasıdır. Tv cihazlarınız fişe takıldığı halde elektrik gelmiyorsa farklı bir prizde deneme yapmanız gerekmektedir. Fakat hala stand-by ışığı yanmıyorsa teknik bilgisi olan tamirciler tarafından destek almalısınız.

1. Televizyon Açılmıyorsa Televizyon Fişini Kontrol Edin

İlk olarak televizyonun çalışmadığını fark ettiğinizde cihaz fişini kontrol etmelisiniz. Farklı bir prizde deneme yapabilir yada cihazın kablosunda kırılma oluşmuş olabilir. Prizden kaynaklandığını tespit ederseniz prizin değişimini yapabilirsiniz. Fakat kablodan kaynaklandığını tespit ettiğinizde televizyon tamircisi tarafından doğru bir kablo değişimi ile cihazınızı çalışır hale getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Televizyon Açılmıyorsa Televizyon Fişini Kontrol Edin

2. Televizyon Açılmıyorsa Evde Elektriği Kontrol Edin

Kimi kullanıcılar tv çalışmadığında direk tamirci aramaktadır. Fakat sorun elektrik şebekesinde olabilir. Daire içerisinde olan şarteller kontrol edilerek sadece tv cihazının bağlı olduğu şalter kimi zaman çeşitli sebeplerden inebilmektedir. Bu durum kaçak akım rolesinden kaynaklanır ve evin tüm odalarında elektrik varken televizyonun bulunduğu odada elektrik olmayabilir.

Televizyon Açılmıyor Ne Yapmalıyım

3. Televizyon Açılmıyorsa Kumanda Pilleri Kontrol Edin

Televizyonda ışık yanıyor fakat açılmıyor diyorsanız ilk yapmanız gerekenlerden biri de kumanda pillerini kontrol etmek olacaktır. Kumanda pilleri zayıflamadan direk bitmesinden ötürü kumanda işlevini görmeyecek olup sizleri Televizyon açılmıyor ne yapmalıyım şeklinde yanlış düşünceye sokabilir. Doğru ve yeni paketinden açılmış piller ile değiştirerek tekrar kontrol etmelisiniz.

Televizyon Açılmıyorsa Kumanda Pilleri Kontrol Edin

4. Televizyon Açılmıyorsa Televizyon Tuşlarını Kullanmayı Deneyin

Televizyon sağında yada solunda bulunan panel üzerinde tuşlardan cihazınızı çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Kimi zaman kumanda üzerindeki sensörler yada tv cihazı üzerinde olan algılayıcı arızaya geçebilmekte ve kumandadan gelen komutu görememektedir. Bu durum ile karşılaştıysanız kumanda değiştirerek sorunun çözüldüğünü görebilirsiniz.

Televizyon Açılmıyorsa Televizyon Tuşlarını Kullanmayı Deneyin

5. Televizyon Açılmıyorsa Tüm Kabloları Çıkarın

Günlük hayatımızda sıkça kullandığımız cihazlardan olan televizyonlara genellikle farklı cihazlarda kablo yardımı ile bağlanmaktadır. Laptop, oyun konsolu, hdmi girişi, Lnb girişleri, internet kablo gibi her bir kablo cihaza yük bindireceği için bütün bunları çıkartıp televizyonun fişini çekiş bir kaç dakika sonra tekrar takarak çalıştırılabilir ve cihazın sorunsuz açıldığını Kocaeli tv servisi birimlerimiz tarafından defalarca tespit edilmiştir.

Tv Servis & Tamir

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Gölcük Philips Yetkili Servisi
Next reading
Gebze Arçelik Tv Servisi
Servis AraWhatsApp Yaz