Led TV Arızası – Lcd Tv Arızası Nedeni ve 4 Çözümü

Led tv ler kimi zaman çeşitli arızalar ortaya çıkartabilmektedir. Led TV Arızaları Lcd Tv Arızası 5 Neden ve Çözümü olarak bir çok fikirden bahsedeceğiz. Led tv arızaları bir çok sebepten ötürü oluşabilmekte ve bu arızalardan bazıları oldukça basit şekilde çözülebiliyorken bazı durumlarda teknisyenler tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir.

Yeni nesil televizyon modellerinde en sık karşılaşılan arıza ve hatalar bunlardır. Yetersiz kişi ve firmaların cihazlara müdahalesi cihazlarınızda farklı sorunlara yol açabilmektedir. Televizyon servisi firmamız 25 yılı aşkın tamir onarım tecrübesi ile sizlere kalıcı çözümler sunmaktadır.

1 – Televizyonda Görüntü ve Ses Yok Arızası

Televizyon cihazınıza elektriğin geldiğini düşünmüyorsanız prizde bir problem olabilmektedir. Prizde farklı bir cihaz deneyiniz. Eğer prizde elektrik olduğundan eminseniz ve yinede tv çalışmıyorsa arıza kesinlemiş demektir. Son olarak tv panelinde aç kapa düğmesini olup olmadığına bakınız varsa açıp tekrar deneyiniz. Tv marka ve model farketmeksizin her cihazda geçerli arızalardır. Tv cihazlarında uzman müdahalesi önemlidir.

Televizyonda Görüntü ve Ses Yok Arızası

2 – Tv Çalışıyor Ama Sinyal Yok Arızası

Duvardan gelen uydu anten kablosunu kontrol ediniz. Anten giriş kablosunda bir sorun görmüyorsanız bu seferde tv ayar kontrolü yapmanız gerekmektedir. Tv çalışıyor ve sinyal hatası veriyorsa yüksek ihtimal uydu alıcısı yada kabloda sorun olabilmektedir. Ayrıca kablo tv veya farklı platformlardan yayın alıyorsanız o bağlantılarla ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu işlemlerde sorun olmadığına inanıyorsanız Kocaeli tv servis olarak firmamıza ulaşabilirsiniz.

Tv Çalışıyor Ama Sinyal Yok Arızası

3 – Televizyon Bir Süre Çalışıp Kendi Kendine Kapanıyor

Öncelikle Kocaeli tv servis aranmadan tarafınızdan kontrol edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Tv kumandasından tv menüsü üzerinden otomatik kapanma saati kontrol edilmelidir. Sıkça karşılaştığımız durumlardan biri de bu zaman ayarının evdeki bireylerden birinin koyması ile tv kapanabilir. Şayet kontrol ettiğinizde bu sorun yok ise televizyonun bağlı bulunduğu prizde varsa akım kesici kontrolü yapılabilir. Priz de olabilecek arızalarda elektrik akımını otomatik kesebilir.

Bu alanları kontrol ettiniz ve herhangi bir sorun yok ise tv devrelerinden bir tanesinin aşırı ısınması nedeni ile televizyonunuzun kendisini otomatik olarak kapatıyor olmasıdır. Bu durumda teknik servis desteği almanız gerekmektedir.

Televizyon Bir Süre Çalışıp Kendi Kendine Kapanıyor

4 – Tv Ekranında Dik Çizgi Sorunu

LCD Tv, Led Tv, Plazma, Ultra Hd her tv modelinde kimi zaman durduk yere kimi zaman darbelerden ötürü bu sorun görülebilir. Ekran panelinde bulunan led ışıklardan kaynaklı olabileceği gibi alınan bir darbe, yada uzun kullanıma bağlı arızalardan da sebep olabilmektedir. Buffer kart arıza çıkarttığında televizyonlarda dik çizgi sorunu ile karşılaşılabilmektedir.

Firmamız servis personeli hemen aynı gün adresinize gelip tv cihazınızı servis merkezine çekilmesi gerekmektedir. Tamir onarım süresi ortalama 2 gün içerisinde %100 çalışır vaziyette teslim edilir. Kocaeli tv servis firmamız tarafından yapılan tüm işlemler garantili olmaktadır.

Tv Servis & Tamir

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
TV Ledleri Neden Yanar? 3 Sebep
Next reading
Led TV Arızası – Lcd Tv Arızası Nedeni ve 4 Çözümü
Servis AraWhatsApp Yaz